Az egyre naposabb időre való tekintettel pár hete vettem magamnak egy új napszemüveget. Sajnos a napszemüvegeimnek gyakran elég sanyarú a sorsunk, de idén úgy dönöttem, nagyon fogok vigyázni az új darabra, ezért aztán készítettem is egy horgolt napszemüvegtokot. A tok a szintén nemrég megkedvelt C2C technikával készült, háromféle élénk színű fonalból. Egészen elégedett lettem a végeredménnyel, ezért aztán gondoltam a készítés módját is megosztom veletek!
Előkészületek
Használt technika
A napszemüvegtok kszítéséhez C2C technikát használtam. Az előző cikkünkben nagyon pontosan leírtuk ennek a technikának a módját, ami igazából egy szuper haladós és csodaszép textúrájú minta. Ha esetleg lemaradtatok róla, az alábbi videónkból könnyen elleshetitek az alapokat:
Eszközök
- Kevesebb mint egy gombolyag 4-es, közepes vastagságú fonal (4,5-5 mm tűhöz ajánlott) hármféle színben. Én lila, almazöld és világos rózsaszín Scheepjes Cahlista-át használtam.
- 4 mm-es horgolótű
- Olló és fonalvarrótű az összeállításhoz
Méret
A tok pontsan 9 cm széles és 18 cm hosszú lett a tok a végén. Egy-két sort hozzáadva könnyen változtathatjátok a méretét, ha szükséges. Ha a mintáján szertnétek esetleg változtatni, ajánlom ezt a tervezőt hozzá.
Szemüvegtok minta leírása
1. A fenti C2C minta alapján haladj. Először zöld színű fonallal készíts 5 sort. Ezzel eléred a szemüvegtok szélességét.
2. Ezek után vágd el a fonalat, dolgozd el majd válts a fehér színre. Innentől kezdve ügyelj rá, hogy a négyzet széltében már nem fog nőni, tehát az első fehér sor elején semiképp se szaporíts a szokásos hat lácszemmel. Készíts négy sort a fehér fonallal, ügyelve a szélesség megtartására.
3. Ezek után válts át a lila fonalra. Ebből . színből megint csak öt sort kell horgolnod C2C-ben, viszont ügyelj rá, hogy az első sor után már a magasságát dem emeljük a négyzetnek, tehát a sor egyik végén sem fogunk már hat láncszemmel szapoíratni, csak befejezzük a téglalapot.
4. Mikor elkészültél az egyik oldallal ugyanígy készítsd el a másik oldalt, viszont ügyelj rá, hogy ezúttal tükrözve készítsd a mintát a fenti kép szerint.
Én ezt az apróságot amúgy efelejtettem, és csak akkor eszméltem rá, mikor már készen voltam a két oldallal. Ezért aztán úgy döntöttem, hogy elengenedem ezt a problémát és egyszerűen csak megfordítom az egyik kész téglalapot. Ilyenkor viszont az egyik oldalon nem a színe fog kifelé nézni a munkánknak. Mivel a C2C mintánál szerintem elég nehéz észrevenni, hogy melyik a színe és melyink a munka hátulja, ezért úgy döntöttem, nekem meg fog feleni így is. De ha ti ügyeltek a tükrözésre, akkor a ti szemüvegtokotok már tökéletes lesz! :) A végén dolgozd el a szálakat, nekem jó sok maradt mindenütt, így az egész folyamatnak azt hiszem ez volt a legunalmasabb része.
A két oldal összehorgolása
Mikor elkészültél a két különálló oldallal, itt az idő az összehorgolásra! Egyszerű rövidpálcákkal horgold össze a két téglalapod. Oda, ahol három láncszemből álló láncsorod van, horgolj három rövidbálcát. A sarkaknál pedig 6 rövidpálcát, hogy kényelmesen tudjon "kanyarodni" az anyag. Ne felejts el minden színváltásnál a téglalaphoz illő színnel horgolni.
És elkészült a szemüvegtokod! Én nem akartam rá semmilyen gombot, zipzárt varrni, de szerintem egy egyszerű belülre varrt patenttal is könnyedén meg lehet oldani a becsukást, ha valakinek szükséges. Az új napszemüvegem pont belefért. Ha az összenyomódástól nem is, a karcolódástól elég jól megvédi a kis tokja.
Remélem sikerült meghozni a kedveteket a napszemüvegtok készítéshez! Ha még mélyebben szeretnéntek betekintést nyerni a C2C világába, ajánlom előző posztunkat. Ha pedig megnéznéd, miket horgoltunk még ugyanezekből a szép élénk színű fonalakból, ajánlom a horgolt virág mintákról szóló cikkünket.
Ha tetszett a bejegyzésünk, ne felejds el megosztani, vagy Pinteresten elemteni a későbbi horgoláshoz! :)